Luksoze Jahte | Mega Yachts | SuperYachts | Blej një yll

Jahte luksoze për shitje

 

mega jaht për shitje

Kur është fjala për zgjedhjen e jahteve ose superyacht-it për shitje, kufizimi i vetëm është imagjinata juaj. Me jahtin tuaj ju mund të lundroni në cays të qetë, duke notuar në ujërat e kristaleve të azure dhe për të gjetur një cep të qiellit. Jahti dhe ndërtuesit e anijeve të sotme botërore vazhdimisht e shtyjnë zarfin kur bëhet fjalë për jahte luksoze në dete, me një sërë stilesh, formash dhe lehtësiesh dizzy.

Përfytyroni të përfshini gjithçka që keni ëndërruar ndonjëherë në shtëpinë tuaj mbi ujë, duke përfshirë pajisje të tilla si platformat e notit, Jacuzzi, palestra komplet, ngrënie në natyrë dhe zona argëtuese dhe shumë më tepër. Me jahtin tuaj, ju do të jeni në gjendje të jetoni jetën për të cilën keni ëndërruar gjithmonë.

Blej një yll

Jahte për Karta

 

luksoze luksoze

Charterimi i një jaht luksoz është pika e përsosur e thirrjes për mënyrën tuaj të jetesës. Ju keni dashur gjithmonë dhe keni kërkuar më të mirën që jeta ka për të ofruar, qoftë ushqim, veshje apo shtëpi spektakolare. Ju keni ardhur. Për ju, qielli nuk është kufiri, sepse imagjinata juaj mund t'ju çojë kudo në botë në luks të pastër duke marrë me qira një jaht për kartën nga 4Yacht.

Si autoriteti më i madh, 4Yacht merr të gjitha supozimet për të gjetur jahtin më të mirë luksoz për charter, për t'iu përshtatur nevojave tuaja. Zgjedhja e jahteve luksoze për charter nga 50 'deri në 500', Ne do të bëjmë të gjithë punën, kështu që ju mund të vazhdoni të bëni atë që bëni më mirë - duke jetuar jetë të mirë. Filloni sot kartën tuaj të jahteve luksoze.

Charter Një yll luksoz

Rreth 4Yacht

4Yacht Inc. e themeluar në 2002, dhe i njohur si "Dream Makers" në botë me yachting, u krijua për të siguruar blerësit e jahteve jahtet më të jashtëzakonshme të imagjinueshme për shitje që do të përmbushnin ëndrrat dhe qëllimet e tyre. Që nga themelimi ynë, ne kemi ndihmuar mijëra klientë të kënaqur që të përmbushin ëndrrat e tyre të jahteve.

Shërbimet e një ndërmjetësi profesionist të jahteve janë të ngjashme me ato të ofruara nga avokatët që mbrojnë asetet, kontabilistët që përgatisin taksa dhe REALTORS që blejnë dhe shesin shtëpitë. Blerja dhe shitja e çdo jahti mund të jetë një transaksion i ndërlikuar dhe kompleks. Pse nuk doni të jepni vetveten avantazhin profesional që ofron 4Yacht?

Bazuar në Fort Lauderdale të Floridës, 4Yacht, Inc. është paraqitur në botimet online dhe tradicionale dhe në mediat elektronike siç janë Forbes, Bloomberg, Fox News, MSN, CNN, AOL, Raporti Drudge, si në Channel Travel Channel, në shfaqjen televizive "Udhëtimet më të shtrenjta në botë", dhe formate të tjera mediatike. 4Yacht është anëtar i Shoqatës Ndërkombëtare të Brokerëve të Anijeve.

Blej një varkë

superyacht dhe mega jaht
ÇFARË KETËVENDËSIT TANË

LUKSEMË YACHTS | LAJME

Superyacht Builder Lürssen për të garuar në 55-90m Yacht Sector
20 korrik 2018

Superyacht Builder Lürssen për të garuar në 55-90m Yacht Sector

Ndërtuesi i Superyacht Lürssen do të garojë në 55-90m Sektori: Ndërtuesi i mega-yachtit gjerman Lürssen ka njoftuar synimin e tij për të bërë një shtytje të qartë për t'u bërë më konkurruese në tregun luksoz superyacht 55-90-meter. Aktualisht koncepti publik i Lürssen është që kantjerin gjerman është një nga ndërtuesit më të shquar të botës për pronarët që kërkojnë të ndërtojnë një megajacht në kategorinë 100-meter-plus. Përderisa ky pohim është i vërtetë, personi i tanishëm i Lürssen bie nga dëshira e tij për t'u bërë një oborr de facto për megajamet të caktuar të çdo madhësie. Michael Breman, drejtor shitjesh i Lürssenit, vë në dukje se kompania do të angazhohet me klientët që ...

Conrad Yachts sjell 40m Mega Yacht Flagship Viatoris
19 korrik 2018

Conrad Yachts sjell 40m Mega Yacht Flagship Viatoris

Conrad Yachts jep 40m Mega Yacht Flagship Viatoris: Ndërtuesi i jahteve polake Conrad ka pagëzuar jahtin e saj të lartë mega në prani të pronarëve të saj dhe stafit të projektit në kantjerin e kompanisë në Gdansk. Guests përfshinin Andrew Langton të dizajnit Reymond Langton, përgjegjës për ekipin e jashtme dhe Diana Yacht Design përgjegjës për arkitekturën e saj detare. Named Viatoris, latine për udhëtar, superyacht 40-meter është jahti më i madh i bërë ndonjëherë në Poloni. Ajo pritej të shkonte në fjordet e Norvegjisë për udhëtimin e saj të parë dhe pastaj të kthehej në Poloni për mirëmbajtje dhe kontrolle. Më pas, ajo do të turne disa verior ...

116m Ulysses Explorer Superyacht Dërguar pas gati katër vjet
18 korrik 2018

116m Ulysses Explorer Superyacht Dërguar pas gati katër vjet

116m Ulysses Explorer Superyacht Dërguar pas gati katër vjet: Pas gati katër vjet ndërtimi, testimi dhe pajisja, superyacht 116-Ulysses është dorëzuar më në fund pronarit të saj dhe aktualisht është në rrugë të Mesdheut për sezonin e saj të verës. Jaht explorer është superyacht i parë që do të ndërtohet nga kantjerin Kleven në Ulsteinvik, Norvegji në nëntor 2014. Platforma në të cilën mbështetet Ulysses është dizenjimi i Marin Tenikk, një kompani norvegjeze vendase, në partneritet me Kyle Dick të Oskar Mike Naval Architects me seli në Zelandën e Re. Pas përfundimit teknik, anija dikur e njohur si U116 ...

Moonen lançon yllin e parë të Mega me Hull të çelikut plotësisht të tërhequr
17 korrik 2018

Moonen lançon yllin e parë të Mega me Hull të çelikut plotësisht të tërhequr

Moonen lançon Mega Yachtin e Parë me Hull të Plotë të Hekurt të Hekurt: Kulla e ndërtimit hollandez Moonen ka nisur një mega jahtin e ri 36 të quajtur Brigadoon, i dukshëm për shkak se është anija e madhe e parë që shfaq një anije të bërë me çelik të lartë. Jahtet me tendosje të lartë të tensionit të çelikut ofrojnë shpejtësi të shpejta dhe efikasitet më të mirë të karburantit, ndërsa përmbushin filozofinë e markës së performancës dhe rehati në det. Brigadoni është pjesë e serisë Moonen Caribbean. Ajo përmban stili nga Rene van der Velden dhe një dizajn byk nga Diana Yacht Design. Trashësia gjithashtu ka një projekt relativisht të cekët 2.1-metër. Ajo ka një kohë të gjatë ...

Arkitektë Detare Detare Formuar nga Superyacht Builder Oceanco dhe BMT Nigel Gee
16 korrik 2018

Arkitektë Detare Detare Formuar nga Superyacht Builder Oceanco dhe BMT Nigel Gee

Dy lojtarë të industrisë super yacht, ndërtues holandez Oceanco dhe firma britanike inxhinierike BMT Nigel, kanë njoftuar nisjen e një partneriteti të ri të përbashkët të quajtur Architects Lateral Naval. Arkitektët anësorë detarë janë një firmë inxhinierie dhe arkitekturore detare kushtuar jahteve me përmasa më të mëdha se 100. Me mbështetjen financiare të Oceanco, ndërmarrja e re e përbashkët është në thelb një spin-off i divizionit të madh të jahteve në BMT Nigel Gee. Është shtëpi në një zyrë të re në Shamrock Quay në Southampton. James Roy, BMT Nigel Gee dizajn i jahteve ...

Saga e Empresses së Indianëve Superyacht në vazhdim e sipër është larg nga e kaluara
13 korrik 2018

Saga e Empresses së Indianëve Superyacht në vazhdim e sipër është larg nga e kaluara

Saga e Empresses Indiane e Supermarketit në vazhdim e sipër është larg nga e kaluara: saga e Megayacht Indian Empress 95m, e mbajtur në Maltë që nga marsi, nuk mund të jetë mbaruar së fundi. Një gjykatë malteze e ka mohuar kërkesën e fituesit të ankandit në fund të qershorit për të blerë megayacht 95-meter për të zgjatur afatin për të paguar ofertën fituese prej € 43.5 milion. Pagesa për anijen fillimisht ishte në fuqi në korrik 5. Megjithatë, blerësi, i cili njoftohet nga Irani, kërkoi një zgjatje prej 15-ditore për të paguar shumën, për shkak të çështjeve të transaksionit. Megjithëse bashkimi i punëtorëve detar Nautilus International ranë dakord ...

AvA Yachts zgjeron Kando Superyacht Series
12 korrik 2018

AvA Yachts zgjeron Kando Superyacht Series

AvA Yachts zgjeron Kando Superyacht Seria: Turkish shipyard AvaYachts ka njoftuar modelin më të fundit në Serinë e saj Kando. Aktualisht në ndërtim, 34-metër Kando 110 do të nisë diku këtë verë. Jahtet e zhvendosjes së tre-kuvertës prej alumini mbi çelik janë të qarta në mes të vijës Kando, me jahte që shkojnë nga 27 metra në 40 metra. Me pesë kabina mysafire, duke përfshirë një suitë maser të 27 metra katrorë të hapësirave private, arkitekti detar Atilla Kucukdiker dizajnoi veçori moderne të brendshme të arrave amerikane, wenge dhe çelik inox. Ajo do të ketë një shpejtësi të lartë të nyjeve 14 dhe do të bëjë debutimin e saj në ...

Luca Vallebona zbulon konceptin 62m Broadway Mega Yacht
11 korrik 2018

Luca Vallebona zbulon konceptin 62m Broadway Mega Yacht

Luca Vallebona zbulon konceptin 62m Broadway Mega Yacht: Projektuesi italian Luca Vallebona ka zbuluar një koncept 2-mega mega yacht të quajtur Broadway, që vjen në këmbë të dizajnit të tij 82-Pentagramma. Frymëzuar nga qendra e famshme teatrore e Manhatanit dhe paraqitja e rrjetit të qytetit të Nju Jorkut, Broadway do të ndërtohet me një skelet çeliku dhe superstrukturë të aluminit. Me një zhvendosje 1,100GT, jahti do të ketë një pamje të jashtme që kujton epokën e artë të zbulimit me portholes dhe shtylla në formë bronzi mbi bulwarks kuvertë kryesore. Jetesa në natyrë në bordin Broadway është theksi kryesor i jahteve si ajo ka një pishinë spa dhe ...

Projekti 187.5m Luxury Mega Yacht Caroline Nën Zhvillim
10 korrik 2018

Projekti 187.5m Luxury Mega Yacht Caroline Nën Zhvillim

Projekti luksoz Mega Yacht 187.5m Caroline Nën Zhvillim: Vela Voyages norvegjeze AS ka kontraktuar me Deltamarine në bashkëpunim me partnerët e përzgjedhur arkitektonikë për të krijuar dizajnim konceptual dhe shërbime konsulence për zhvillimin e një jahtari explorer të 187.5-metër i quajtur Project Caroline. Projekti ambicioz është menduar për cruising në mbarë botën dhe pas përfundimit do të bëhet anija më e madhe e ekspeditës hibride e ndërtuar ndonjëherë. Ajo do të akomodojë deri tek mysafirët 220 mbi suita 110 dhe penthouses me zona të buta të përbashkëta mysafirësh. Ndërsa projekti Caroline ka për qëllim të vizitojë disa prej zonave më të ndjeshme mjedisore në botë, një ndikim të ulët mjedisor dhe udhëtim të qëndrueshëm detar ...

Prezantimi i Superyachts OceanX dhe M / V Alucia2
09 korrik 2018

Prezantimi i Superyachts OceanX dhe M / V Alucia2

Prezantimi i Superyachts OceanX dhe M / V Alucia2: Pronari i filantropisë dhe superyacht Ray Dalio, djali i tij Mark dhe regjisori James Cameron kanë bashkuar me disa partnerë shkencorë për nisjen e nismës OceanX. Një anije e re, 85-meter M / V Alucia2, do të eksplorojë oqeanet për qëllime arsimore dhe shkencore, duke ndjekur suksesin e kryer nga anija ekzistuese e hulumtimit të Dalio-t, 56-meter M / V Alucia. Fondacioni Princi Albert II i Monakos është ndër partnerët filantropikë të projektit. Fillimisht e ndërtuar si një anije studimi zhytjeje të thellë në 2010, Alucia2 aktualisht po kalon një rregullim të gjerë në Holandë të dizajnuara ...

Arrestuar Superyacht Indian Empress Shtuar në Debitorët ankand për € 43.5 Milion
02 korrik 2018

Arrestuar Superyacht Indian Empress Shtuar në Debitorët ankand për € 43.5 Milion

Arrestuar Superyacht Indian Empress Shitur në Debitorët ankand për € 43.5 Milion: Mosmarrëveshja afatgjatë përfundimisht përfundon dhe ekuipazhi tani mund të presë pagat e tyre të prapambetura. 95-meter superyacht Indian Empress është shitur për € 43.5 milion në një ankand të porositur nga gjykata në Valletta të Maltës. Ankanduar nën autoritetin e z. Drejtësisë Mark Chetcuti, ofertave thuhet se filloi me € 25 milion. Sipërmarrësi indian Vijay Mallya, perandoria e të cilit përfshin Birrë Kingfisher, braktisi superyacht në shtator 2017. Mallya ranë dakord për ankandin në maj në Maltë, ku anija është arrestuar që nga shkurti për pagat e papaguara të ekuipazhit. Më shumë se 40 ...

Andy Waugh zbulon 175m Superyacht Concept Acionna
29 2018 qershor

Andy Waugh zbulon 175m Superyacht Concept Acionna

Andy Waugh zbulon konceptin 175m Superyacht Concept: Projektuesi britanik Andy Waugh ka zbuluar konceptin e tij më të madh deri më sot, një superyacht 175-metër me emrin Acionna. Ajo është projektuar për të sfiduar paragjykimin që jahte më të mëdha janë homogjene dhe konvencionale me styling avant-gardës të dukshme nga çdo kënd, ekzagjeruar nga përmasat e saj elegante dhe shkalla e dukshme. Hapësira e brendshme e kësaj anijeje me tetë shtylla është kolosale dhe me dhunti të shumta dhe mund të përfshijë një gjykatë të kungujve me madhësi të plotë, varëse helikopteri dhe një pishinë shtëpie me bazë 20. Salloni kryesor është dy kuvertën e lartë dhe ka xhami panoramike të lakuar me pamje nga pishina kryesore e kuvertës së pasme. Zona që çon në ...

Kur njerëzit në mbarë botën duan të blejnë një jaht dhe të pyesin sa janë jahte, sa është një jaht, ata mund të fusin jahte në mënyra të ndryshme, yahts, yatch, yatch, yaht, yacth, yaght, yaucht, yaught, yaut, atë barkë. Ne mund të ndihmojmë pa marrë parasysh se në cilën mënyrë ju shkruani jahte!

ADRESË

757 SE Rruga 17th, Fort Lauderdale, Florida 33316

SHBA THIRRJE

+ 954-767 0220-

EMAIL SHBA

sales@4yacht.com
Web Analytics
4Yacht përdor cookies për të siguruar që ju japim përvojën më të mirë të mundshme në faqen tonë të internetit. Nuk disponojmë të dhëna personale.
Ok

 

Ahoy Matey!

Para se të hidhni ato linja nga 4Yacht dhe të largoheni në detin e gjerë në internet, le të na ndihmoni të gjeni marrëveshjet më të mira të jahteve dhe listat e xhepit që nuk do të shihni kudo tjetër.

çifti më i vjetër

 

 

"Kur është fjala për gjetjen e kompanisë ideale për të shërbyer si një ndërmjetës i jahteve, mos shiko më tej se 4Yacht". John dhe Marie E.

Regjistrohu për Yacht DEALS!

Gjithkush pëlqen një pazar. Merrni marrëveshjet më të mira të jahteve të marra në kutinë tuaj.